Wiele osób aktualnie zastanawia się nad sposobem na podratowanie domowego budżetu. Jednym z częściej wybieranych sposobów na lepsze zarobki jest wyjazd do pracy za granicę.
Jako kierunek wyjazdu do pracy za granicę, Polacy wybierają najczęściej kraje Europy Zachodniej i Beneluksu. Jednak oferty pracy w Holandii czy Belgii nie są tak atrakcyjne, jak w Niemczech, z powodu odległości od Polski, natomiast inne kraje są odrzucane z powodu bariery językowej.
Fraza „praca w Niemczech” ciągle pozostaje wiec w czołówce poszukiwań w Internecie ofert pracy za granicą z Polski.
Jeśli zastanawiasz się, czy nadal warto wyjechać do pracy w Niemczech w roku 2022, przy aktualnej, trudnej sytuacji w Europie, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w tym artykule.

Zastanowimy się:
Czy warto wybrać pracę w Niemczech?
Dlaczego warto wybrać pracę w Niemczech?
Jakie są plusy pracy w Niemczech?
Czy lepsza jest praca w Niemczech na stałe, czy okresowa praca w Niemczech?

Czy łatwo znaleźć w Niemczech pracę bez języka niemieckiego?
Czy łatwo jest znaleźć oferty pracy w Niemczech z zakwaterowaniem?

Czy warto wybrać pracę w Niemczech?

 

Możesz słusznie zastanawiać się, czy wyjechać do pracy do Niemiec w sytuacji, w której ceny utrzymania rosną niemal z dnia na dzień. Warto jednak pamiętać, że w Niemczech nadal zarobimy dużo więcej niż w Polsce. Szczególnie to widać w ofertach pracy w Niemczech bez doświadczenia, czy ofertach pracy w Niemczech bez języka.
W przeliczeniu na złotówki pracownik fizyczny w Niemczech zarabiający tylko w okolicach pensji minimalnej, zarobi od 9300 zł wzwyż. Taka kwota nadal jest w Polsce nieosiągalna dla osób pracujących na magazynie lub w innej pracy fizycznej.
W wielu ofertach pracy w Niemczech dodatkowo można otrzymać premie za dłuży czas pracy, czy płatne nadgodziny, co przekłada się na jeszcze wyższe zarobki.
Dlatego na pytanie: czy warto wyjechać do pracy w Niemczech, odpowiadamy: tak, nadal warto i ciągle można zarobić pieniądze większe niż w Polsce.

 

Dlaczego warto wybrać pracę w Niemczech?

 

Oprócz samych zarobków jest kilka ważnych powodów, dla których warto wyjechać do pracy w Niemczech. Pierwszy z nich, to bliskość od domu. Jeśli szukasz pracy na kilka tygodni, chcesz dorobić za granicą, a nie chcesz oddalać się za bardzo od rodziny – Niemcy są idealnym kierunkiem szukania pracy.
Drugi z powodów, to łatwość znalezienia pracy w Niemczech. Praca na magazynie (klik), praca przy załadunku i rozładunku (klik), praca dla sortowacza (klik) – codziennie pojawiają się nowe oferty pracy dla mężczyzn i ofert pracy dla kobiet. Właściwie można powiedzieć, że aby zacząć pracę w Niemczech bez doświadczenia lub bez znajomości języka niemieckiego – trzeba tylko chcieć!

Wprawdzie w związku z drożejącymi kosztami energii w całej Europie, koszty mieszkania w Niemczech również rosną, jednak nadal można znaleźć pracę Niemczech bez zmartwienia o wynajem mieszkania. Warto pamiętać, że wyjeżdżając do pracy w Niemczech ze sprawdzoną agencją pracy w Niemczech, masz gwarantowaną pracę z zakwaterowaniem, które nie kosztuje dużo i pozwala zaoszczędzić pieniądze na inne cele.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wyjazd do Niemiec do pracy? Na pewno trzeba wziąć pod uwagę wysoką kulturę pracy oraz otwartość niemieckiego społeczeństwa. Ponadto, praca w Niemczech może być świetną okazją do poznania ciekawych miast w Niemczech oraz podstaw języka niemieckiego czy angielskiego.


Jakie są jeszcze plusy pracy w Niemczech?

 

Rosnące ceny żywności w Polsce mogą przyprawiać o zmartwienie, ponieważ dla wielu osób w Polsce wydatki na żywność stanowią większą część wszystkich comiesięcznych kosztów. Czy koszty wyglądają podobnie jeśli masz pracę w Niemczech?
Na pewno koszty utrzymania w Niemczech nie są bardzo niskie, jednak koszty żywienia się odbiegają znacznie od wydatków ponoszonych w Polsce. Ceny żywności w dyskontach w Niemczech są, w przeliczeniu na złotówki, podobne do cen polskich. Dotyczy to bazowych produktów takich jak, pieczywo, nabiał, czy mięso. Produkty bardziej luksusowe mogą być trochę droższe niż w Polsce.

Przy oszczędnym gospodarowaniu, koszt wyżywienia w Niemczech może zamknąć się w kwocie około 300€ na miesiąc.
Jak widać, praca w Niemczech może pozwolić na zaoszczędzenie sporej kwoty miesięcznie.

 

 

Praca w Niemczech okresowo czy praca w Niemczech na stałe?

Osoby, które zdecydowały już o zarabianiu w euro zamiast w złotówkach, często mają dylemat, czy wyjechać do pracy na dłużej, czy tylko na kilka, kilkanaście tygodni.
Wyjazd do Niemiec na stałe jednak dla większości jest zbyt trudną decyzją do podjęcia. Na pewno lepiej jest wyjechać do pracy w Niemczech na krótszy okres, szczególnie jeśli to Twoja pierwsza praca w Niemczech.

Praca okresowa za granicą daje więcej elastyczności i okazji do poznania różnych ofert pracy, tak, aby wybrać tę, w które czujemy się najlepiej. Szczególnie jeśli nie znasz języka niemieckiego, powinieneś rozważyć tymczasową  pracę w Niemczech.

 

Pracuj w Niemczech z firmą Remax

Czy łatwo znaleźć w Niemczech pracę bez języka?

 

Wprawdzie Niemcy dość dobrze mówią po angielsku, to jednak bez znajomości języka obcego trudniej samodzielnie szukać pracy w Niemczech. Poszukujący pracy w Niemczech bez języka na pewno powinny szukać pracy przez sprawdzone agencje pracy Niemczech. Nasza agencja pracy w Niemczech, oferuje pracę u pewnych i solidnych pracodawców, także bez znajomości języka. Polecamy nasze oferty pracy również osobom, które nie mają bogatego CV, miały przerwy w zatrudnieniu lub zostały zmuszone do zmiany pracy.
Jeśli szukasz pracy fizycznej bez języka w Niemczech (LINK), zobacz nasze oferty pracy na magazynie, pracy przy sortowaniu, czy oferty dla pracownika usług komunalnych.
Oferujemy również pewną pracę dla kierowców kat. C (LINK).

 

Czy łatwo znaleźć w Niemczech pracę z zakwaterowaniem?

 

Jak już wcześniej wspominaliśmy, w naszej agencji pracy w Niemczech, proponujemy kandydatom wyłącznie pracę z zakwaterowaniem.  W związku z rosnącym kryzysem mieszkaniowym w wielu krajach Europy, zapewnione zakwaterowanie w hotelu pracowniczym jest kuszącą i wygodną opcją.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej o naszych ofertach pracy w Niemczech, skorzystaj z zakładki kontakt (klik) i wyślij pytanie do nas, zadzwoń lub zaaplikuj do pracy tutaj (klik).