– wywiad z naszym pracownikiem.

Rekruterka Ola: Witaj, dziękuję za poświęcenie czasu na rozmowę z nami. My się znamy, ale może na początek się przedstawisz czytającym? Jak się nazywasz?

Pracownik: Cześć, jestem Adam.

Rekruterka Ola: Czy możesz powiedzieć nam, co aktualnie robisz w Niemczech?

Adam: Tak, pracuję jako pracownik usług komunalnych w okolicach Stuttgartu.

Rekruterka Ola: Jak długo pracujesz w tej firmie i jak znalazłeś tę pracę?

Adam: Pracuję w tej firmie od kilku miesięcy. Znalazłem pracę przez Internet – najpierw zobaczyłam posta na Facebooku, a potem wszedłem na stronę Remaxu. Zaaplikowałem i już po tygodniu byłem gotowy do wyjazdu. W tym czasie byłem bezrobotny i pilnie potrzebowałem pieniędzy. Padło na Niemcy, ponieważ  wielu znajomych właśnie poleca pracę w Niemczech. Cieszę, że się zdecydowałem.

Rekruterka Ola: Czy zdecydowałeś się od razu na wyjazd właśnie z Remaxem?

Adam: Nie, pracy szukałem wszędzie gdzie się dało – najpierw w moim mieście (Rzeszów), ale ofert było mało i słabo płatne. Ja byłem bez pracy już kilka tygodni, więc potrzebowałem się odbić finansowo. Dostałem kilka ofert pracy w Holandii, bo najpierw chciałem tam jechać. Oferowano mi niby wysoką stawkę – koło 13 €, ale była to stawka brutto, więc po odjęciu podatku oraz kosztów mieszkania i ubezpieczenia nie zostałoby mi za wiele. Potem zaaplikowałem na stronie remax-praca.pl i na drugi dzień zadzwonił do mnie rekruter. Spodobało mi się, że oferujecie darmowy transport oraz niedrogie zakwaterowanie. Podajecie od razu stawkę „na rękę”, więc wiem od początku na czym stoję.

Rekruterka Ola: Co lubisz w swojej pracy najbardziej?

Adam: Bardzo lubię, że dobrze zarabiam i że dostałem premie za dłuższy czas pracy. Doceniam to, że firma zapewnia mi mieszkanie w hotelu pracowniczym i bezpłatny dojazd busami do pracy co jest bardzo wygodne. Praca jako pracownik usług komunalnych jest dosyć trudna fizycznie, ale lubię ruch i pracę w zespole.

Rekruterka Ola: Czy masz czas wolny podczas pracy? Co robisz w swoim wolnym czasie?

Adam: Tak, mam czas wolny po pracy i w weekendy. W tym czasie uczę się niemieckiego i zwiedzam miasto. Stuttgart to nowoczesne miasto, gdzie można zobaczyć zabytki, ale też wiele innych,  ciekawych miejsc do odwiedzenia. Dużo tu zieleni i różnych parków, ścieżek na wycieczki rowerem. Jest gdzie spotkać się po pracy i poimprezować wieczorami.
Lubię też to, że mogę spotykać ludzi z różnych kultur i złapać trochę języków obcych.

Rekruterka Ola: Czy masz jakieś problemy z pracą lub życiem w Niemczech?

Adam: Na razie nie mam żadnych większych problemów. Firma zapewnia mi wszystko, czego potrzebuję, a moje zarobki pozwalają mi na życie bez zmartwień. Wiadomo, że życie w obcym kraju może być dla niektórych trudne, zwłaszcza dla tych, którzy nie znają języka. Dlatego uczę się niemieckiego i staram się jak najwięcej dowiedzieć się o kulturze i tradycjach Niemiec. Poza tym, nie trzeba wyjeżdżać na bardzo długo. Ja na przykład już po 10 tygodniach stanąłem finansowo na nogi, ale pracuję dłużej bo chcę odłożyć na remont domu w Polsce.

Rekruterka Ola: Czy poleciłbyś innym Polakom pracę przez firmę Remax?

Adam: Oczywiście, gorąco polecam pracę przez Remax każdemu, kto potrzebuje pracy i chce lepiej zarabiać. Firma jest profesjonalna i dba o swoich pracowników. Dostajemy dobre warunki pracy i wiele korzyści, takich jak mieszkanie w hotelu pracowniczym. Mamy zapewniony transport do pracy i do Niemiec. Firma nas ubezpiecza, i udziela zaliczek, jeśli to potrzebne. Jestem bardzo zadowolony z mojej pracy i wiem, że wiele innych osób również by się tu dobrze czuło.

Rekruterka Ola: Dziękuję za rozmowę i życzę wszystkiego dobrego, zarówno zawodowo, jak i prywatnie!